Брюховичі/ РудноМікрорайони

Мешканці Брюхович проголосували за створення Брюховицької ОТГ.

У неділю, 16-го лютого відбулося громадське слухання щодо обговорення перспектив подальшої адміністративної та територіальної приналежності Брюхович, зокрема, щодо створення окремої Брюховицької об’єднаної територіальної громади, або входження до складу Львова, – повідомляється на офіційному сайті Брюховицької селищної ради.

Селищний голова Брюхович Володимир Доманський також доповів, що бюджет новоствореної ОТГ зможе забезпечити її повноцінне існування завдяки тому, що податок з доходів фізичних осіб, який зараз платиться в місто Львів, в разі створення ОТГ буде сплачуватися безпосередньо до спільного бюджету цієї ОТГ:

Населені пункти, які погодилися з нами об’єднатися, теж провели громадські слухання – це Рясне-Руське, Домажир, Ясниська. Приблизний бюджет такої ОТГ в рік – 300 млн. грн. На сьогоднішній день бюджет в Брюховичах  – 45 млн. грн. Це ми його зуміли підняти із 2016-го року – він був біля 7-ми млн. грн… Наприклад, інші селища, там бюджет 12 млн. (Рясне-Руське), 7 млн. (в Домажирі), 5 млн. в Бірках. Чому так? Тому що основний бюджетоутворюючий податок – податок з доходів фізичних осіб (ПДФО – прим. авт.) – в Брюховичі і в ці населені пункти йде рівно нуль. Ми раніше отримували 25% в наш бюджет, але декілька років тому законодавець ці кошти в нас забрав. Якщо ми будемо як об’єднана територіальна громада, цей податок (60%) залишається на місцях».

Окрім селищного голови, мали можливість висловитися усі бажаючі

Як повідомляють місцеві мешканці, в більшості на зборах підтримувалася думка про необхідність створення окремої ОТГ, проте висловлювалися сумніви щодо можливості повноцінної роботи в ОТГ медичних установ та закладів освіти.

Мова йде про створення об’єднаної територіальної громади за участі громад Брюховицької селищної ради та громад, що знаходяться у підпорядкуванні Домажирської, Бірківської, Ясниської та Рясне-Руської сільських рад.

Як вбачається із протоколу зборів, за створення Брюховицької ОТГ проголосували 200 осіб із 224-х присутніх.

Фото з офіційного сайту Брюховицької селищної ради.

Теги
Показати більше

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button