Екологія

На Яворівщині – дитячий малюнок проти паліїв трави

Як повідомляє Яворівська районна державна адміністрація – Із настанням теплої погоди зростає імовірність виникнення пожеж, особливо через спалювання сухої трави. Щоб вирішити проблему спалювання сухої рослинності Яворівська райдержадміністрація вирішила залучити громадськість та дітей для проведення просвітницької роботи.

Начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Наталія Лялюк додає – “Давайте навчимося берегти природу спільними зусиллями, передбачати, що від наших дій їй на добро, а що на шкоду — ось головне завдання. І якщо ліс — це національне багатство, то він і повинен захищатися та оберігатися всім суспільством — для теперішнього і наступних поколінь.” Яворівська районна державна адміністрація оголошує конкурс малюнків,творчих робіт на тему: «Збережу природу від пожеж!». Учать у конкурсі можуть брати усі бажаючі .Фото виконаних малюнків, творчих робіт з вказаними прізвищем,ім’ям ,назвою закладу надіслати через  message чи Viber або викласти у фсб і позначити Natali Lyalyuk  або  відділ культури,туризму,молоді та спорту Яворівської РДА.(можна надсилати і у message відділу культури,туризму,молоді та спорту Яворівської РДА) Конкурс розпочинається з 9 квітня і триватиме до 24 травня. Переможці урочисто  будуть нагороджені 1 червня 2020 року на День захисту дітей в РНД «Сокіл»,де і буде розміщена виставка кращих малюнків учасників. За кращі малюнки виконавці отримають цінні призи та будуть нагороджені подяками Яворівської райдержадміністрації. Якщо ви помітили загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його разом з дорослими. Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – телефонуйте до служби порятунку.

Довідка та інформація для роздумів: Навесні господарі прибирають свої присадибні ділянки, городи; діти у школах розчищають пришкільні ділянки від зимового бруду. Проте, завершуючи прибирання територій, слід пам`ятати про прості правила: – зібране сміття, сухі гілки з травою та листя🍂🍁 краще не спалювати. Усе сміття потрібно зібрати і винести на смітник. ❗️Спалювання сухостоїв стимулюють бурхливий розвиток бур’янів, які мають глибоке коріння, знижують опилення, бо на запах гару бджоли не летять; ❗️у сухому листі 🍁🍂та траві згорають зимуючі корисні комахи🦗🦟🦋🐞🐝, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні; ❗️під час пожеж гине багато комах🦗🐞🐜, їх личинки, лялечки, а також дощові черв’яки 🐛🐛🐛🐌🐌🐌та інші дрібні тварини🦎🐸🦆🦊🐰🐭, які беруть участь у процесі утворення ґрунту. Дощові черв’яки 🐛в природі швидко переробляють суху траву, перетворюючи її в найцінніше добриво, вносячи його в глибину ґрунту до коріння рослин і одночасно роблять ґрунт пухким, живим. Суха минулорічна трава 🍂🍁– не сміття, а безцінний продукт харчування, житло, притулок, створений самою природою; ❗️випалювання сухого травостою викликає загибель кладок та знищення місць гніздування таких птахів як крижень, чайка, травник, бекас, очеретяна і звичайна вівсянки, польовий і лісовий жайворонки, щевриків🦅🦉. Гніздовий період цих птахів розпочинається на початку квітня. Із випалених місць птахи йдуть назавжди, а значить йдуть і від нас – людей; – від сильної трав’яної пожежі гине значна кількість тварин, що живе у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, хтось задихається від диму. На згарищах дуже часто знаходяться згорілі пташині гнізда зі слідами яєць, обгорілих равликів, дрібних ссавців, плазунів; o при весняному підпалі пошкоджуються дерева, особливо їх коренева шийка – дуже вразливе місце просто над землею. При цьому дерева можуть просто згоріти, пошкоджуються від сильної температури набухлі бруньки, що дуже шкодить дереву, навіть якщо воно залишається живим; – дим від спалювання трави їдкий, темний, густий. При спалюванні трави у повітря потрапляють солі важких металів, які осіли на листі, траві. Такий дим просто отруйний. Часто в сухій траві знаходиться сміття і, зокрема, небезпечні при спалюванні пластикові пляшки; – спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень.

Щорічно 10% лісових пожеж виникає через проведення весняних підпалів. – часте спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами; – якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає загроза короткого замикання; – відпочиваючи у лісах після карантину також поводитися слід культурно та чемно. Незагашені багаття, тліючі недопалки цигарок у торішній сухій траві, від яких в одну мить може спалахнути велике полум’я, — все це приклади бездумного поводження людей , які, на жаль, трапляються дуже часто і можуть призвести до великих пожеж.  

Показати більше

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button