ЛевандівкаМікрорайониПодії

У трьох храмах Львова сьогодні престольний празник Преображення Господнього.

19-го серпня християни східного обряду відзначають Свято Преображення Господнього (або, як частіше його називають, Яблуневого Спаса).

У трьох храмах Львова сьогодні відзначають престольні празники. Про це інформує видання “Твоє Місто”. Зокрема:

  • У храмі Преображення Господнього (Української греко-католицької церкви) на вул. Краківській, 21 сьогодні розпочалася святкова літургія о 10:00, після чого відбудеться Хресний хід навколо храму.
  • У храмі Преображення Господнього (Православної церкви України) на Левандівці, на вул. Роксоляни, 43, о 10:00 розпочався Водосвятний молебень, а об 11:30 – відбудеться Святкова Літургія з подальшим освяченням плодів. О 19:00 у храмі можна відвідати  Акафіст до св. вмч. Меркурія Кесарійського . Також від сьогодні у храмі будуть виставлені мощі та ікона святого великомученика Меркурія Кесарійського.
  • У храмі Преображення Господнього (Православної Церкви України) на вул. Ковельській, 37, Святкова Літургія розпочнеться вже об 11:00. Опісля відбудеться освячення води, окроплення святою водою вірних та Хресний хід навколо храму.

ДОВІДКА

Преображення Господнє – одне із 12 найбільших православних свят. Повна назва Свята – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Основний сенс цієї події полягав у тому, що Господь явив найближчим учням своє істинне Божественне єство, котре до цього було для них та інших послідовників зовсім неочевидним. Це мало зміцнити віру апостолів у годину випробувань. Так, Ісус Христос узяв із собою трьох найближчих учнів – Петра, Якова та Іоана – і зійшов з ними на гору Фавор. Піднявшись на вершину, Христос почав молитися. Під час молитви апостоли побачили, як Ісус преобразився: лице його сяяло – мов сонце, а одяг став білим як сніг.

Таким чином, святкуванням Преображення Господнього церква урочисто сповідує й прославляє поєднання Божества і людства в особі Ісуса Христа.

Свято Преображення Господнього існувало вже в IV ст. Воно прижилося далеко не одразу і не скрізь. Першими його запровадили в себе східні церкви, з’єднавши з місцевими язичницькими святами, присвяченими збиранню врожаю. На Заході це свято стало загальним аж у XV столітті.

Інформація про Свято: УНІАН, 5-ий канал

Фото: Інтерактивна карта УГКЦ

Теги
Показати більше

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button