Політика

Тенденція виборів у Львові: Мери міст-супутників Львова можуть стати народними депутатами

Міський голова Винник Володимир Квурт може перемогти по 115 виборчому округу. Селищний голова Брюхович – по 116 виборчому округу.

Нещодавно оприлюднені соціологічні дослідження показали цікаву тенденцію. У мажоритарних округах міста Львова мають всі шанси на перемогу мери львівських супутників: міста Винники та селища Брюховичі.

Так за даними за даними опитування Info Sapiens, польовий етап якого проходив 26 червня – 3 липня, у 115 виборчому округу друге місце посідає мер Винників Володимир Квурт.

А за даними Центру з інформаційних проблем територій НАН України, який провів З 03 липня до 05 липня 2019 року соціологічне опитування у місті Львові в рамках власної програми дослідження електоральних настроїв, у 116 виборчому окрузі великі шанси на перемогу має селищний голова Брюхович Володимир Доманський.

Соціологічні дослідження також підтверджують позитивну динаміку цих двох кандидатів у нардепи. Починаючи з весни 2019 року всі соціологічні установи, які проводили соціологічні дослідження по Львову, показують зростання рейтингу Доманського та Квурта. Кожного місяця їх рейтинг зростає на декілька відсотків, а не «скаче» як у їх конкурентів. Тобто вони мають свій твердий електорат, який постійно зростає.

Зростання показників цих кандидатів у народні депутати пояснюється декількома причинами:

  1. Їм є що показати виборцю. Квурт та Доманський за роки своїх мерських каденцій реально багато зробили для мешканців Винник та Брюхович. Це визнають навіть їх опоненти. Тепер через активну рекламну кампанію про їх діяльність дізнаються й решта мешканців 115 та 116 округів.
  2. Доманський та Квурт не лише нові обличчя у великій загальноукраїнській політиці. Вони на відміну від інших «молодих» кандидатів, на прикладі Винник та Брюхович довели свою компетентність. Вони знають як вирішувати місцеві проблеми, тому зможуть вирішувати й загальнонаціональні. Тобто це нові, але не «зелені», обличчя української політики.
  3. Квурт та Доманський мають широку політичну та громадську підтримку. Мера Винники приїжджали підтримати брати Клички. Селищного голову Брюхович підтримали 40 громадських організацій. Доманський підписав з ними дорожню карту розвитку громадянського суспільства у Львові. Зрозуміло, що така підтримка позитивно впливає на динаміку їх рейтингів.
  4. Селищний голова Брюхович та мер Винник паралельно з виборами реалізовують амбітні громадські проекти з розвитку Львова. «ЗА_Львів» Володимира Доманського та «Великий Львів» Володимира Квурта декларують необхідність захисту інтересів великої львівської громади (і Винники і Брюховича є частинами Львова) та подальшого економічного та географічного розвитку Львова. Зокрема Володимир Доманський є одним ініціаторів проекту Львівської агломерації. Тому львів’яни навіть на підсвідому рівні розуміють, що ці політики у Верховній Раді не забудуть про Львів, про своїх виборців. Будуть справжніми представниками Львова у Верховній Раді.

Таким чином, Львів може відійти від практики, коли виборці переважно обирали у Верховну Раду лише представників популярних іменних політичних проектів, які на той час були у тренді. А згодом ці депутати забували про Львів. Львів’яни дозріли до того, що їх інтереси у Верховній Раді зможуть відстоювати політики, які довели свою компетентність у місцевому самоврядуванні. Ті що вміють працювати.

Тарас Мельник, політичний експерт

Показати більше

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button