БлогБрюховичі/ РудноМікрорайониПолітикаШевченківський район

Мешканці Брюхович не хочуть у Львівську ОТГ.

Нещодавно у спільноті “Брюховичі BLOG” у Facebook провели опитування серед брюховицьких мешканців – чи підтримують вони створення Брюховицької об’єднаної територіальної громади (ОТГ) чи проти цього (що автоматично означає бажання бути включеними до складу Львова).

Із онлайн-опитування вбачається, що 299 голосів “за” ОТГ, і 60 – “проти”. Звичайно, робити висновки на підставі голосування у соцмережі – поспішна справа, проте думку якоїсь частини активних користувачів воно все ж відображає.

Як розцінювати результати соцопитування, ми вирішили запитати в адміністратора спільноти “Брюховичі BLOG”, автора опитування Володимира Беня.

  • Що спонукало Вас зробити це опитування?

Основна причина створення даного опитування у фейсбук-спільноті “Брюховичі Blog” – це отримати справжні думки брюхівчан щодо гучних заяв заступника Садового по питаннях містобудування та архітектури Любомира Зубача, що на початку січня звернувся до ЛОДА, КабМіну та ВР про приєднання до Львова 20-ти населених пунктів, в тому числі, Брюхович. Дану новину активно підхопили медіаресурси з кола впливу мера і активно пропагували, як єдиний можливий напрям для розвитку Львова. Саме тому хотілось зрозуміти і почути думки брюхівчан щодо такого сценарію, і чи брюхівчан цікавить питання створення власної ОТГ, і чи самоідентифікують себе таким чином, як брюхівчани.

  • Чому, на Вашу думку, так багато брюхівчан не хочуть об’єднуватися зі Львовом в ОТГ?

Основне побоювання брюхівчан – це, все таки, асиміляція поняття “Брюховичі” владою міста. Також побоювання при об’єднанні Брюхович зі Львовом – це продовження хаотичної забудови, тим більше останніми днями з’явилось повідомлення, що Львів на першому місці серед обласних центрів України за кількістю житлової забудови. Це враховуючи катастрофічні проблеми з інженерною інфраструктурою, проблеми нових житлових масивів – таких як Під Голоско-Малоголосківська, де збудовано житла для десятків тисяч сімей, але немає жодної школи чи садочку.

  • Підсумуйте результати опитування.

В результаті опитування лише 1 з 6-ти опитаних брюхівчан був «за» приєднання до міста в межах так званого «Великого Львова», що закріплений ще у 2010-му році, як стратегія. Проте реально місто на чолі з Садовим нічого в даному напрямку стратегічно за 10 років не зробило, чим дискредитувало саму ідею, на жаль, оскільки «Великий Львів» – це, в першу чергу, сильний (у вже існуючих межах) населений пункт, з ідеальною транспортною схемою, розвиненою соціально-громадською інфраструктурою. Наголошу, що на жаль, місто за 10 років дії генерального плану «Великий Львів» не збудувало жодного із запроектованих садочків, шкіл, пожежних станцій, амбулаторій, вже не говорячи про великі інфраструктурні проекти по типу транспортних розв’язок і тп.

  • Як Ви проголосували у своєму опитуванні? Обґрунтуйте.

Я проголосував в опитуванні за окрему Брюховицьку ОТГ, котра включала б в себе  Великі Грибовичі, Гряду, Домажир, Бірки, Рясна-Руська, Ясниська – з центром у Брюховичах. Львову дуже необхідне перезавантаження влади, оскільки за 12 років мерства більшість процесів в місті робляться лише за згодою та інтересом мера, а за результати, такі як корупційні схеми, дерибани земель і комунальної власності в місті, ніхто відповідальність з високопосадовців так і не поніс, на жаль.

  • Які, все таки, перспективи у Брюхович на Вашу думку?

Я впевнено розумію, що, аналізуючи світовий досвід, Львівська метрополія, агломерація, чи навіть ОТГ з розширенням територій, має право на життя, проте повинно бути чітко описано, на які проекти і скільки коштів Львів готовий інвестувати – до прикладу, на дороги, комунікації, будівництво нових шкіл, садочків, пожежних станцій,  транспортних розв’язок, у випадку об’єднання з 20-ма населеними пунктами, що описані в листі Зубача до центральної влади. Тим більш, наскільки мені відомо, більшість голосів населених пунктів навколо Львова дуже вороже ставляться до політики Садового, оскільки неодноразово бачили подвійні стандарти у «співпраці» – це і про Зимноводівську, Мурованську, Солонківську ОТГ.

Тому я вірю у нові команди, і Львів, як глобальна метрополія рівня всього західного регіону, може з’явитись лише з перезавантаженням влади та у співпраці з ЛОДА, ОТГ-супутниками, старостами населених пунктів, громадами і, звичайно, мерії Львова – на рівних засадах та у полі довіри, чого наразі немає.

Окрім голосування самих брюхівчан, у Фейсбуці також провели опитування серед мешканців села Ясниськ Яворівського району у спільноті “Активні Ясниська” щодо варіантів ОТГ, з якими можна об’єднатися. В опитуванні лідирує варіант об’єднання з Брюховицьким ОТГ.

Фото: спільнота у Fb “Брюховичі Blog”, сторінка у Fb Володимира Беня, портал “Варіанти”

Теги
Показати більше

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button